GH raseduse ajal esimest korda. 09.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Esimest korda raseduse ajal, täpsemalt raseduse II trimestri alguses avaldus genitaalherpes. Sain ravi, ning analüüsid tehti juba ravi käigus, umbes nädal peale esimeste sümptomite avaldumist. Analüüsi tulemus, mis minu rasedakaarti on kirjutatud on järgmine: Herpes I,II Ig6 ja IgH - pos(+). Kui tõenäoline on, et GH nakkus oli mul juba varem ning antikehad juba minu organismis olid olemas, kuid polnud kunagi avaldunud, kui test tehti alles nädal pärast esimesi sümptomeid ning ravi oli juba alustatud. Või on ka võimalik, et sain just siis nakkuse.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kahjuks pole tagantjärele võimalik kindlalt öelda kuna täpselt te genitaalherpesesse nakatusite. Suure tõenäosusega oli nakatumine genitaalherpessse toimunud juba varem ja ainult selle haiguse esmane kliiniline avaldumine toimus alles raseduse ajal.