südame rütmihäired 07.12.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 19 aastane. Mul on elu aeg südamega probleeme olnud, kui ma sündisin oli mul südamelihase põletik, hiljem olin sellega veel kahe- ja kolmeteistaastaselt haiglas. Praegu on mul südame rütmihäired. Füüsilise koormuse korral ma väsin kiiresti, süda klopib ja ma ei saa normaalselt hingata, vahel on valu südames. Ma olen käinud igal aastal arsti juures, aga ükski rohi pole aidanud. Kas südame rütmihäireid on võimalik täiesti välja ravida?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Südame rütmihäired on enamasti seotud mingi haigusega kuigi sageli ei õnnestu nende algpõhjust selgitada. Seega on vajalik eelkõige ravida põhjust. Et täpselt teada, milliste rütmihäiretega on tegemist, on vajalik teha vastavad uuringud ja selle alusel määärata vajalik ravi. 100 %-list edukust ravimisel ei saa muidugi garanteerida.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus