siinussõlme nõrkus 01.11.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas võiksite öelda, mida kujutab endast siinussõlme nõrkus ja milliseid kõrvalnähte võib siinussõlme nõrkuse sündroom endaga kaasa tuua.

Tänan!

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Siinussõlme nõrkuse sündroom on seisund, mille puhul südame rütmi tekitaja ehk nn. juhtimiskeskus on kahjustatud (haigusest, ravimtest vms.) ja selle tõttu võivad esineda südame rütmihäired - näiteks aeglane rütm ehk bradükardia, vahelöögid ehk ekstrasüstolid, kodade virvendus ehk absoluutne arütmia jne. Olenevalt rütmihäirete iseloomust võib see kaasa tuua sümptomeid vähestest subjektiivsetest vaevustest kuni teadvuse kaotuse (ja kukkumise) episoodideni.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus