Nägemise halvenemine. 09.09.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 12-aastasel pojal halveneb nägemine igal aastal: praeguseks on silmad juba -4,0 ja ilma prillideta ei näe ta peaaegu midagi. Arst ütleb, et see on kasvava lapse puhul tavaline. Kas mingid vitamiinid aitaksid seda protsessi aeglustada? Või oleks millestki muust abi?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

See on lühinägelikkuse puhul tavaline,et kasvueas prillitugevus muutub.Loomulikul peab kasvava lapse toit olema igati täisväärtuslik ja vitamiinirikas, aga mingid lisavitamiinid ei aita.Prille peaks ta kandma pidevalt ,aga sundima ka ei pea, sest see ei ole raviprill vaid lihtsalt vahend paremaks nägemiseks. Ei ole teada mingeid muid vahendeid lühinägelikkuse peatamiseks.
Lühinägelikkus on suures osas päritav, nii et kindlasti kannab prille keegi lapsevanematest või lähisugulastest.
Kui ta saab täiskasvanuks, on võimalik prillidest lahti saada laserlõikuse abil.