tahaks paremini näha 13.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 19-aastane tüdruk ja mul üks silm näeb lähedalt hästi ja teine näeb kaugelt hästi. Õel-vennal ja vanaisal on kah nii.

Tundub, et see on päritud. Aga samas nägemine läheb viletsamaks. Raamatud liiguvad silmadele lähemale...

Viimati käisin silmaarsti juures üle 5 aasta tagasi. Kas see nägemise halvemaks minemine mingil hetkel peatub? Ja mida peale

porgandi süüa-juua võiks, et nägemine läheks paremaks?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lühinägevus on ikka kõige sagedamini päritud nägemishäire ja porgandisöömine jm taoline tegevus nüüd silma ehitust küll ei muuda. Üldiselt selline nägemise halvenemine peatub ise 17-18 aasta vanuses. Tuleks külastada silmaarsti, määrata lühinägevuse suurus ja hakata heaks nägemiseks kasutama abivahendeid nagu prille või kontaktläätsi, või hoopis mõelda lühinägevuse kirurgilisele korrektsioonile.