Epi-K op, kas sobib keratotoomia puhul? 26.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17 aastat iga päev läätsesid kandnud, nüüd on tugev soov nii prillidest kui ka läätsedest vabaneda. Käisin laserlõikuse uuringul Silmalaseris. Seal selgus, et mul on arvatavasti keratotoomia. Soovitati teha PRK-op. See tundub jutu järgi juba niiiii valus ja õudne. Uurisin internetist, et on olemas ka Epi-K lõikus. Sellega on taastumine ka aeglane, aga valud pole kolm päeva. Lähen kindlasti KSa-sse veel asja uurima, aga enne tahaksin teada, kas keratotoomiaga üldse tehakse Epi-K op-i? Või pean tõesti kõik oma lootused maha matma?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Keratotoomia on sarvkesta lõige.Ehk oli tegemist keratokoonusega ? Sellisel juhul ei soovita üldse laseroperatsiooni, ei PRK ega Epi - LASIKut, sest sarvkesta õhendamine, mis laseroperatsiooni käigus toimub, võib keratokoonuse progresseerumist soodustada.