parem silm udune 22.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline mure on, et tuttav tarvitab amfetamiini ja kurdab mulle kui heale sõbrale, et parem silm on udusevõitu. natuke nagu häirib midagi koguaeg. ja just nimelt ainlt parem. et millest see tingitud võib olla ja mida teha? et just amfetamiini mõju all on tal JUST parema silmaga selline asi. üledoose ei tee ta veel, tarvitab kaalu alandamiseks muidu iga päev teatud kogust. kannab läätsesid ka.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie sõbra parema silma udusus võib olla tingitud läätsede kandmisest või nägemise muutumusist, mis on küllaltki tüüpiline läätsekandjatele.
Siinkohal tekib mul küsimus, millal teie sõber viimati oma nägemist kontrollis?
Kui pikka aega kannab ta kontaktläätsi?
Soovitan Teie sõbral kontakteeruda silmaarstiga nägemise ja silmade kontrolliks.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silmaarst