Glaukoom? 08.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu mees on 40 aastane. Ta mõnikord pilgutab silmi, surudes silmad kõvasti kinni. Vanasti öeldi seele kohta, et silmanärvid on haiged. See ei ole pidevalt, vaid hooti. Ükskord võtsin selle teema kõneaineks ja ta ütles, et tundub, nagu kuskil silmamuna taga oleks "midagi". Vahel see olevat isegi valus. Ta on seda tüüpi mehi, kes arstile lähevad viimases hädas, sellepärast kirjutangi teile. Järsku võib tegemist ollamingi ajukasvajaga? Olen mures, kuna meie piirkonna arst suhtub pealiskaudselt inimeste probleemidesse Elan Soomes).
Kas oskate soovitada, missuguse eraarsti poole peaks pöörduma ja millised uuringud oleksid vajalikud? Millega teie arvates võiks tegu olla?
Ette tänades M.E.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sagedam pilgutamine ja raskustunne silmades ei viita veel iseenesest ühelegi silmahaigusele, võib olla ka tegemist lihtsalt nägemisväsimusega. Silmaarsti külastades on võimalik on võimalik muidugi saada vastused kõigile nendele küsimustele.