Vesised silmad 17.05.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Juba paar aasta olen täheldanud, et hommikuti ärgates on silmad vesised. Millest see võib tingitud olla?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Üldiselt öösiti pisaraproduktsioon une ajal praktiliselt lakkab. Kui silma niisutamine on ebapiisav (kuiva silma sündroom), siis hommikuti võib silm rohkelt vesitseda ja hõõruda, mis mõne tunni möödudes normaliseerub. Kuid võib olla ka mitmeid muid põhjuseid. Eks ikka silmaarsti juures selgub, millega tegu ja kas ka ravi on võimalik ja vajalik.