Peale LASIKut peavalud 09.10.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere lp dr Pakosta,

Palun selgitage, miks hakkab paljudel inimestel pea valutama peale laseroperatsiooni (lausa migreen tekib)? Kas see on mingi opijärgne tüsistus, millest patsiendi info küll ei kirjutanud kahjuks sõnakestki, ega ka kirurg ei maininud. Kas need on mööduvad nähtused või tuleb nendega leppida eluks ajaks?

Tänan!

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ei saa öelda, et peavalu tekib paljudel inimestel,meie kliinikus on see tekkinud vaid üksikutel seoses operatsioonistressi ja närveerimisega ja on kiiresti möödunud.Kuna seda tekib harva ja on võimatu ette ennustada, kellel peavalu tekib, ei ole olnud põhjust seda patsiendiinfosse kirja panna.Ka erialases kirjanduses ei ole kohanud ühtegi artiklit, mis peavalu laseroperatsiooni tüsistusena mainiks.
Peavalu , pigem küll pingetunne,võib veel tekkida silmade ülepinge tõttu, kui laseroperatsiooni järel silmalihased peavad teistmoodi tööle hakkama- lähedale vaatamisel rohkem pingutama, mis on normaalne , aga vajab harjumist.