kõverjoonelised kujutised 12.06.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minu 82a ema viibis 3 nadalat tagasi hallkae operatsioonil Tartu silmakliinikus.Operatsioon õnnestus ja nagemine sellest silmast paraneb.Probleem on aga selles et kujutis paranevas silmas on kõverjooneline.Ema sõnad(sukavardad onsiksakilised)Mis võib olla põhjuseks.Augustis seisab ees samalaadne operatsioon teisele silmale

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kaelõikuse järel võib tekkida muutusi silmapõhjas kollatähni piirkonnas.See olukord vajaks lisauuringuid.Võimalusel pöörduge lähinädalatel silmaarsti poole kliinikus, sest mujal pole vajalikke uuringuid võimalik teha.Kui ei õnnestu juulis silmaarsti juurde saada, rääkige kirurgile kindlasti opereeritud silma muutustest enne teise silma lõikust.