kujutised 19.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere

mul on silmade ees mingid imelikud kujud, mis liiguvad vaatamisega kaasa. Neid kujusid näen ainult kui vaatan midagi valget või heledat ja need kujuised ei ole koguaeg ühe ja sama kujuga. prille mul ei ole ja silmadega probleeme ei ole olnud. mis teha?

ette tänades martin(14a.)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõik tähelepanelikud inimesed on võimelised nägema silmasisese klaaskeha ehitust. Klaaskeha pole klaasist ja mitte vedelik, seetõttu, eriti heledale hallile foonile vaadates, või ka mererannas lamades kinniste silmadega vastu päikest, võib näha hõljuvaid niite, täppe, rõngad jne. Need on normaalsed nähud, mis ei viita mingile haigusele.