glaukoomist 02.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 59 aastane ning hilja aegu pöördusin arsti vastuvõtule just glaukoomi kontrollimiseks, kuna olen kuulnud, et see on päritav, sest see on nii emal kui ka vennal.Kontrollimisel selgus, et ongi ühes silmas glaukoom , väljenub silmarõhu kõrgenemises. Praegu panen kaks korda päevas silmatilku ning on enam vähem normaalne. Mind huvitab selline asi, kas võib glaukoomiga minna sauna lavale ning võtta leili? Samuti tahaks teada ,kuidas avaldab mõju päikesevõtt glaukoomile?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon


Saunas võib käia ja leili võib võtta.Uuringute andmetel saun isegi alandab silma siserõhku, ravimeetodina seda siiski ei saa soovitada.
Ka ei ole teada, et päikesevõtt kuidagi silma siserõhku kõrgendaks, aga reegel on - mõõdukus kõiges.Liiga kuum leil ja liiga palju päikest kõrgendavad üldist vererõhku , mis mõjub ebasoodsalt silma verevarustusele.

Varsti , pärast mõnede tehniliste probleemide lahendamist,on võimalik glaukoomist lugeda netileheküljel www.glaukoom.ee

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

glaukoomist pime silm ja tänapäeva võimalused

Tere!
Kas tänapäeval on juba kuskil maailmas võimalik "nägijaks teha" sekundaarglaukoomi tõttu (diabeedist)pimedaks jäänud silma (valgustaju on minimaalne), millel on ka lääts eemaldatud?

Vastas dr Tiia Jugaste

Glaukoomist pimedat silma ei ole võimalik tänapäeval ei Ameerikas ega Venemaal nägijaks teha, sest nägemisnärv on sellisel juhul kärbunud, aga närvi me veel asendada ei oska.

Loe edasi

Peale aju infarti

Tere.
Minu elukaaslasel oli 4 kuud tagasi aju infarkt.Mis olevat tekkinud just sellepärast, et silmarõhk oli väga kõrgeks läinud. Tal oli ennem ka nägemisega probleeme, aga silma rõhku ei teadnud ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Tere,

Esialgu selgituseks niipalju, et ajuinfart ei teki kõrge silmarõhu tagajärjel. Infarti tekkepõhjustel on omaette loetelu.
Ajuinfarti järgselt võib nägemise kadumise põhuseks olla ...

Loe edasi

silmad punased,udused

diagnoos kinnisnurga glaukoom on pandud ja tehtyd kaks inddotoomia auku mölemasse silma kl 6 positsoonis . ei saa aru et midagi paremaks on läinud ja veel on kuiva silma diagnoos .tarvitan körgevere ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui silmaröhud on korras, siis silmade punetus ja udusus ei ole tingitud glaukoomist. Küll aga võivad punetust tekitada simarõhu langetamiseks kasutatavad tilgad, kõrgenenud vererõhk ja ka kõrgverrõhuravimid.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi