silmahaigus 01.03.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 51 a. naine.Probleemiks on see,et silmad jooksevad vett alati siis,kui on õues väga tuuline või külm ilm.Kas see võib olla silmapõletik või mingi muu silmahaigus,kuidas sellest vabaneda või võivad aidata ka mingid apteegist saadavad silmatilgad?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

See on pisaraerituse häire - vahest on pisaraid liiga palju ja vahest liiga vähe.Vabaneda sellest kahjuks ei saa, aga olukorda kergendavad kunstpisarad, mida saab apteegist, näiteks Oxyal , aga võite proovida ka teisi, mis sobivad. Tilkasid soovitan kasutada vastavalt vajadusele - enne õueminekut näiteks tilgutada, ka siis kui loete palju, töötate arvutiga või vaatate pikalt televiisorit.