Klaaskeha 08.03.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas klaaskeha hägustumine on peatumatu protsess? Kas tekkinud mustade jublakate kiiremaks imendumiseks/hajumiseks/või kuidas seda öelda on mõni võimalus või teeb siin ajahammas oma töö?

Lugupidamisega Anne Mänd

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma klaaskeha hägustumine võib olla iseseisev silmahaigus, kuid sagedamini on see mõne teise silmahaigusele kaasuv muutus. Eelkõige oleks mõistlik pöörduda silmaarsti vastuvõtule selgitamaks põhjust. Ilma põhjust teadmata on võimatu prognoosida seisundi muutusi.