Arvuti- kas vajalik kaitseprillid? 16.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen töötanud üle 6 kuu pidevalt arvutitega. Nüüd on hakanud esinema silmade kipitust. Kas tuleks pöörduda silmaarsti kontrolli?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Pideva arvitutöö korral silmade säästmiseks on vajalik teha puhkepause - iga 20 min. tagant 20 sek.vaadata kaugusesse, pilgutada korralikult, et ei tekiks kuiva silma sündroomi.Soovitav kasutada kunstpisaraid, mida saab apteegist. Kui sellest pole abi, tuleb prillivajadus kindlaks teha.