virvendused silmade ees. 20.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure,et vahest harva silme ees tekib virvendusi.Parema silma välisnurgast hakkab võbelema ,siis tekkib välgu taoline sik -sak ülevalt alla.Nägemine on umbes 1-1,5tundi häiritud.Peavalu ei kaasne, aga halb ja hirm ikkagi.Käisin silmaartil ,tilgutati simapupilli suurendavat rohtu ja vaadati simapõhju.See arst kes vaatas kutsus veel teise arsti ka vaatama,pidi kõik normi piires olema.Midagi nad omavahel rääkisid ,et see ongi makula kaasasündinud asi.Kas tavaviisilisele uuringule võib kindel olla ja mis asi on makula? Lisan veel ,et olen 30a naine ja paar aastat tagasi tekkisid hõljumid parema silma vaatevälja ,seda ka kontrollitud-korras. Silma rõhk ka mõõdtud -normis.Mis põhjustab neid jubedaid virvendusi? ettetänades ja rahulikke jõule Teile!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Välgutaoline sik- sak tekib veresoonte spasmist ehk ahenemisest ja möödub iseenesest, seepärast ei ole ka silmaarsti juures kontrollis midagi näha.Perearsti juures võiks kontrollida vererõhku, kolesterooli, otsida kaela piirkonna lihaspingeid või kaelaradikuliiti.
Maakula ehk kollatähn on silmapõhja keskmine osa, millega näeme detaile ja värve.Kui nägemine on korras, siis leitakse mõni kaasasündinud muutus tõesti alles hilisemas elus .Tavaliselt nad ravi ei vaja ja ei ole seoses sähvatustega.