Sarvkesta õhenemine. 12.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kui sarvkest on õhenenud, kas ta siis mingi aja möödudes võib uuesti paksemaks kasvada? Ja kui sarvkesta on kasvananud veresooned, kas siis ainult prille kandes on võimalik, et nad kaovad mingi aja möödudes ise ära?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Juhul kui sarvkestad on õhukesed siis puudub võimalus selleks, et nad paksemaks muutuksid. Küll aga võivad sissekasvanud veresooned taanduda prillide kandmisel (st. läätsede mittekandmisel).

Parimate soovidega

Tiina Pakosta