Läätsed ja silmaoperatsioon. 15.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas läätsede kandmine mõjutab kuidagi seda kui ma hiljem tahaks silma miinuse eemaldamiseks opile minna?Hetkel on opp välistatud kuna pole piisavalt vana. üks silm on -3,5 teine -3,75.Hetkel kannan prille.Kuid need on väga ebamugavad,ning mõte kaldub läätsede poole,kuid olen kuulnud juttu et läätsesid kandes, muutuvad veresooned silmas suuremaks, ja silma opiga pole võimalik sel juhul miinusest lahti saada.kas see vastab tõele, või on see ainult mingi kuulujutt?
Tänan!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui järgite kõiku läätskandmise reegleid, esmajoones seda, et ei kanna läätsi rohkem, kui 6-8 tundi päevas, siis läätsekndmine ei pea põhjustama silmakahjustusi. Läätsede kandmisest tekkinud veresoonte sissekasv sarvkesta, korduvad sarvkesta põletikud, ainevahetusehäiretest tekkinud sarvkesta õhenemine jne segavad hilisemat lühinägevuse kirurgilist korrektsiooni.