Üks silm jäeti opi käigus nõrgemaks - miks? 26.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Üle aasta tagasi käisin laseropil. Kuna ka eelnevalt oli üks silm nõrgem, otsustati, et jäetakse ka opi käigus see silm veidi nõrgemaks. Et koos on nägemine 100%. Miks aga ei tehtud seda ühte silma 100% korda? Nüüd aasta hiljem mind väga häirib, et üks silm on nõrgem. Näiteks telekat ainult selle ühe silmaga ma ei näe korralikult, mõlema silmaga aga jah näen. Samuti on see silmamuna silmnähtavalt hallikas, teine aga lumivalge. Mujal silmakontrollis käies öeldi, et nägemine on -0,5 ja just selle ühe silma pärast. Kas nii väikest miinust on võimalik uuesti opereerida? Mind on hakanud see järjest enam ja enam häirima.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tavaliselt jäetakse üks silm nõrgemaks inimestel, kes hakkavad 40 eluaastale lähenema, et vältida +prillide vajadust lugemiseks. Kahe silmaga koos vaadates see ei häiri, aga lugeda - arvutit vaadata on kergem ja silmad ei väsi ka noorematel inimestel.
Väikest miinust on täiesti võimalik opereerida , kui see Teid segab.Miks üks silmamuna tundub teile hallikam, ei oska öelda, seda peab nägema.Väike miinus siin igatahes põhjuseks ei ole.