Kas oleks prille vaja? 27.07.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Käisin eile silmaarsti vastuvõtul. Selgus, et mõlemad silmad on +0,75 aga prille välja ei kirjutatud. Arst ainult ütles, et 30 aastaselt läheb mul juba kindlasti prille vaja. Praegu suvel ei ole vaja tõesti silmadega nii palju tööd teha, aga peagi algab kool ja põhitöö kõrvalt tegelen ka kunstküünte paigaldamisega. Olen varemgi tähele pannud, et lugemine või käsitööga tegelemine väsitab silmi. Kas peaksin ikkagi laskma endale prillid välja kirjutada?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Prillid kergendaksid silmade tööd ja vähendaksid väsimist.Kas tehti ka tilgauuring ? s.t laiendati silmaava ja kontrolliti plussi suurust.Kui tilgauuringus pluss suurem kui 0.75, soovitan lähedale vaatamisel,lugemisel prille kasutada