kollased plekid silmadel 18.05.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördusin aasta tagasi silmaarsti poole ,kuna silmavalgetele on tekkinud kollakad, rasvatilkku meenutavad plekid. Arst ütles, et see on tingitud kolesterooli taseme tõusust organismis. Jutt vale,kuna lasin ka taseme määrata, mis oli loomulikult normis. Olen 35 aastane, kroonilisi haiguseid põdenud pole. Nägemine on vasakus silmas -1,5 ja paremas -0,5. Viimasel ajal tundub, et silmad väsivad õhtuks. Arvutiga ei tööta ja arst ei soovitanud ka prille muretseda. Siit küsimus: millest on kollased laigud tingitud, mida edasi teha ja kas need mõjutavad edaspidi ka nägemise langust?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kui need laigud paiknevad ninapoolsetes nurkades silmavalge peal, siis on nad tõesti kolesterooliLAADSE aine ladestumise tagajärg, see ei pea tähendama, et teie vere kolesteroolitase on kõrgenenud.See on vaid kosmeetiline probleem ,nägemisteravusele need laigud mõju ei avalda.Teoreetiliselt on võimalik neid eemaldada, aga moodustuv armkude näeb välja umbes sarnane kõrgendik, nii et väga seda ei soovita.
Ladina k. pinguecula, kui soovite lisainfot hankida

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

rasked silmalaud

Olen 41 aastane ja mu silmalaud on rasked - selline tunne, et silmade peal on liiga palju nahka ja kui ma sõrmedega laugusid kulmude poole tõstan, on silmadel kohe parem.
Mida sellisel puhul tuleks ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Palun pöörduge plastikakirugi konsultatsioonile.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

Hommikul valutavad silmad


Tere!
Kui ma hommikul tõusen, on silmadel valus, ja nad kipitavad. Ometi olen käinud silmaarsti juures, on mõõdetud rõhku ja üleüldse üle vaadatud. Öeldi, et pole midagi ja võtke vaid silmatilku. ...

Vastas dr Leo Schotter

Ja kui nende silmatilkade kasutamisest pole leevendust tuleb veelkord külastada silmaarsti.

Loe edasi

lühinägevuse kirurgia

tahaksin teada, kui palju maksab laserravi ja kus on seda võimalik teha, oskate soovitada mõnda head arsti? kas on ka mingeid riske?

Vastas dr Leo Schotter

Laserravi tehakse väga mitmesuguste silmahiguste puhul, põhiliselt silmapõhja suhkruhaiguse muutuste korral. Peaksite teadma, mis on silmadel viga, siis saaks täpsemalt vastata.

Loe edasi

Mootorsõidukijuhi tervisetõend

Millise miinusnägemisega on võimalik veel juhtida sõidukit? minul -7 prillid ja mingeid muid vigu silmadel pole...rõhud ok..silindrilisi klaase ei vaja jne. Nägemine ei halvene märgatavalt.

Vastas dr Leo Schotter

Autojuhi nägemise normatiivide kohta peaksite küsima oma perearstilt, sest erineva kategooria puhul on tingimused erinevad. B puhul pole sõltuvust prilli tugevusest.

Loe edasi

Kollasus

Tere!
Esitan oma küsimuse arvatavasti vale teema all, sest kahjuks mõnedel teemadel hetkel küsimustele ei vastata. Nii et loodan, et saan Teie käest mõne suunava nõuande, sest probleem avaldub silmades. ...

Vastas dr Leo Schotter

Võib olla tegemist mingi kollatõve liigiga, aga ka silmahaigusega, kus silma ninapoolse limaskesta alla kogunevad lipiidid e rasvkoe rakud. Kolatõve välistamise suhtes peaksite pöörduma perearstile.

Loe edasi

kollased silmad

Tere!

sooviksin teada, mis voib olla pohjuseks kui silmamunad on kollased ja veresooned silmas on liiga nahtavad. silmaalused on lillakas sinised.
Kas voib tegemist olla mingi silmahaigusega ...

Vastas dr Leo Schotter

Tavaliselt on silmade kollasus ikka mõne üldhaiguse tunnus. Võiks külastada perearsti ja teha uuringuid.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi