Suured Silmamustad 27.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane naine ja nii palju kui ma mäletan on mu silma mustad alati suured olnud. Ma olen lühinägelik ja kasutan vajadusel õigeid prille. Kui ma kardan lähevad mu silmamustad väga väikeseks ja ma ei näe ka lähedale hästi. Probleem on selles, et inimesed vaatavad mulle otsa nagu narkomaanile, kuigi ma ei ole kunagi narkootikume proovinud. Ma ei oska neile selgitada, miks see nii on. Võib olla Teie oskate.
Lugupidamisega

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Inimestel on silmapupillide suurus erinev ja see pole muudetav. Üldiselt on laiemad pupillid lühinägevuse korral, eriti kui prille ei kanta.