Suured Silmamustad 27.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane naine ja nii palju kui ma mäletan on mu silma mustad alati suured olnud. Ma olen lühinägelik ja kasutan vajadusel õigeid prille. Kui ma kardan lähevad mu silmamustad väga väikeseks ja ma ei näe ka lähedale hästi. Probleem on selles, et inimesed vaatavad mulle otsa nagu narkomaanile, kuigi ma ei ole kunagi narkootikume proovinud. Ma ei oska neile selgitada, miks see nii on. Võib olla Teie oskate.
Lugupidamisega

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Inimestel on silmapupillide suurus erinev ja see pole muudetav. Üldiselt on laiemad pupillid lühinägevuse korral, eriti kui prille ei kanta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

suured pupillid

olen mures oma tütre silmade pärast.ta on 11 a.aga kiire areguga mis vastab tal 13 a,vanuse tüdrukule.varases lapsepõlves silmadega probleeme polnud.eelmisel aastal arst veel prille ei soovitanud-sellel ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Prille kannab tänapäeval väga suur hulk koolilapsi.
Silma pupillide suurus on varieeruv- osadel inimestel sünnipärselt suured, osadel väiksemad.
Arvan, et teil ei ole põhjust ...

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

silmalaseroperatsioon

Kui vanalt saab teha laseropi? Kui suured on ebaõnnestumise riskid?Kas harjutustega saaks silmi parandada,et silmanägemine paremaks läheks?

Ettetänades:13a.tüdruk

Vastas dr Leo Schotter

Harjutustega ei ole võimalik lühinägevust muuta. Lühinägevuse kirurgiline korrektsioon võimalik alates 18-ndast eluaastast.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi