suured pupillid 09.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

olen mures oma tütre silmade pärast.ta on 11 a.aga kiire areguga mis vastab tal 13 a,vanuse tüdrukule.varases lapsepõlves silmadega probleeme polnud.eelmisel aastal arst veel prille ei soovitanud-sellel aastal aga sai juba prillid((-1 ja -1,25)kui prille ees ei ole siis on silma pupillid jube suured ,peaaegu sama mis silma sininegi.(Lapsel ka varem epilepsia diagnoos olnud ja ta on ka vaegkuulja)kas on põhjust muretsemisks?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Prille kannab tänapäeval väga suur hulk koolilapsi.
Silma pupillide suurus on varieeruv- osadel inimestel sünnipärselt suured, osadel väiksemad.
Arvan, et teil ei ole põhjust muretsemiseks.

Parimate soovidegs

Tiina Pakosta