lapsel silmad lägased 21.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Selline mure, et kui poeg oli umbes aasta vanune, täpselt ei mäleta kas üle või alla, hakkasid tal järsku silmad nn. läga välja ajama, algul üks silm rohkem ja lõpuks mõlemad päris palju juba, nii et öösiti see kuivas ära ja laps ei saand silmi lahti, lõpuks kestise see päris kaua, soovitati hommikul kummeliteega puhastada!
MIngi hetk kadus ise ära!
Ning nüüd poeg 2,9 aastane ja tuli jälle häda tagasi,ja mitte tasapisi vaid kohe ja hästi palju, ning nüüd hommikul olid lapse silmalaud paistes ka!
Millest see võib tingitud olla, ja kas tema vanusele on peale kummelitee mingit rohtu??

Ilusaid pühi!!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegu on ilmselt ägeda silma limaskesta põletikuga. Võiksite võtta apteegist Sulfametozoli tilku ja panna neid nii 5 korda päevas. Kui põletik ei parane paari päevaga, siis juba peaks külastama silmaarsti.