Silmanägemine 18.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 18. aastane noormees. Käisin üle-eelmisel suvel Tartu Silmakliinikus konsultatsioonil seoses parema silmaga. Nimelt vaatab ta sünnist saati kergelt sissepoole, mistõttu võtab nägemisprotsessist osa vaid 5 %. Tol korral öeldi, et seda viga annab kosmeetiliselt korrigeerida. Lisaks sellele asub parem kulm allpool, kattes 1/3 tervest silmast, mis on omakorda osaluses nägemisvõimekusega. Olen kulmu tõstes märganud, et näen siis silmanurgast paremini.
Tahaksin teada, kas oleks võimalik need 2 konkreetset protsessi ühendada, juhul kui Tartu Silmakliinik tegeleb ka silma lauvajede probleemidega. Kui ei, siis kuhu peaks pöörduma ja millised oleksid tingimused.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmalau allavaje probleemiga Tartus tegeleb dr. Pulges ja kõõrdsilmasusega dr. Kuus. Peaksite nende silmaarstide vastuvõtule ennast sättima.