Must liikuv täpp silme ees 02.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40-a. naine. Esimesed prillid sain 10-a. tagasi kui sattusin peale tugevaid migreene neuroloogi soovitusel silmaarsti juurde ja avastati, et peavalud olid tingitud tugevast silmalihaste pingutamisest selleks, et paremini näha. Hiljuti käisin uusi prille tellimas ning silmaarst uuris mind väga kaua. Lõpuks aga teatas, et põen mingit väga keerulist ja harvaesinevat silmahaigust. Et haigus ei süveneks, siis jättis ka prillid samaks (ainult lugemiseks ja arvutiga töötamiseks, 1,5 j 2). Midagi täpsemalt ta ei selgitanud, kuna olulisi terviseprobleeme pole. Peale silmaarsti juures käiku aga avastasin, et silmade ees liiguvad väikesed, hägused, mustad täpid (kiiresti ülesse vaadates, näiteks, liiguvad täpid aeglaselt kaasa). Kas oskate umbkaudugi öelda, mis sellise haiguse nimetus võiks olla? Too silmaarst väitis, et ravi pole ning kaugemas tulevikus võib ohustada pimedaks jäämine. Kuna aga olen (alles!) 40-a., siis polevat esialgu põhjust muretsemiseks. Tänan ette!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selliseid silmahaigusi on päris mitmeid, ilma silma uurimata pole võimalik diagnoosi öelda. Kõige parem, kui lähete Teid kurvastanud silmaartsi juurde ja küsite asja täpselt järgi.