järsult halvenev nägemine 30.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 21 aastane lapse ema, teise lapse ootel (20. näd)
Olen lühinägelik, prillid sain vist 7-või 8.-ndas klassis, kangusega - 0,5-0,75
umbes 2 aastat tagasi oli kangus, vasak silm -2, ja parem -1,5, prillidel mõlemad klaasid -1,5!
ning umbes 5 aastat on mind vaevanud tugevad kuklavalud, öeldi et pingest, nüüd pole kahjux jõudnud uuesti arsti juures käia , (ootan aega) kuid soovitati ikka uurida, ja see kompuutriuuring teha! kuna raseduse ajal raske valusid kannatada, ja mitte ükski rohi ei võta ära ka!
NIng nüüd järsku, on nägemine kohe "silmnähtavalt" halvax muutund!, kahjux kontrolli pole kahjuks jõudnud!
kas on võimalik, et halvenemine on kuklavalust, suurem tõenäosus, et rasedusest?
NIng kas see taastub??

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Põhjused võibad olla niia ja naa. Ikka silmaarsti juures saab asja selgeks, et kui palju on halvenenud ja miks.