Kõõrdsilmsus 24.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 20-aastane neiu, kannan -8 läätsi. Veidi rohkem kui pool aastat tagasi hakkas mind vaevama kõõrdsilmsus - silmad vaatavad sissepoole. Ilmselt mõjus halvasti liiga pikalt arvuti taga istumine ja õppimine, samuti olen mõnikord periooditi läätse vaid ühes silmas kandnud (kui üks silm läätsest puhkust tundus vajavat). Sel kevadel tekkis probleem, et ei suuda enam oma silmi kontrollida, need vaatavad tuntavalt sissepoole. Pöördusin silmaarsti poole, kes testis erinevate meetoditega ruumilist nägemist ja leidis, et see on korras. Kurtsin ka endokrinoloogi juures, kes lasi mul vaadata pastakat, mida mu ees liigutas. Kuigi mitte kummaltki arstilt ma mingit konkreetset abi ei saanud, nentisid mõlemad, et "eks nad ju natuke keskele kokku vaatavad küll". Mina aga otsin siiski abi, sest see häire tekitab mulle ebamugavust. Silmad väsivad, nina segab kogu aeg vaatevälja, lähedale vaadates kasutan ainult ühte silma (vahel ühte, vahel teist), samuti on füüsiliselt võimatu kõrvale vaadata (kaugem silm põrnitseb ninajuurt). Lisaks moonutab see mu väljanägemist. Kust saada abi, kas teha silmalihastele harjutusi või oleks võimalik minna operatsioonile, kasvõi ise selle eest tasudes?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võiks pöörduda Tallinna silmakliinikusse kõõrdsilmsuse spetsialisti vastuvõtule, dr. M. Levin - reg nr 6207140.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Kõõrdsilmsus

Tere,olen 18 aastane ja mul on sünnist saati kõõrdsilmsus olnud.Silmad on pidevalt väsinud ja silmades on suruv ja raske tunne.Tean et seda ravida pole võimalik aga ehk on mingi võimalus seda leevendada,kuna ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Väsimuse vastu aitaksid ehk spetsiaalsed silmaharjutused.
Soovitan Teil pöörduda silmaarsti saatekirjaga kõõrdsilmsuse kabinetti optometristi vastuvõtule vastavate uuringute teostamiseks.
Loe edasi

laisk silm

Tere. Lapsena oli mul üks silm laisk, kandsin ka silmakatet ja hiljem prille. Silm hakkas mingist ajast natuke kõõrdi vaatama (mitte ninajuure poole, vaid välja poole).Kas see kõõrdsilmsus võib süveneda ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Väljapoole vaatav kõõrdsilmsus tõepoolest võib elu jooksul süveneda.Seda on võimalik opereerida ja silm otseks saada.Pöörduge Dr.Mari Levini poole Silmakliinikus, tema on selle ala spetsialist

Loe edasi

silmahaigused

Kas kõõrsilmsus on pärilik?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,
Kõõrdsilmsus võib olla ka pärilik.
Parimate soovidega
Tiina Pakosta

Loe edasi

Kõõrdsilmsus.

Mul esineb siis kõõrdsilmsus (olen õpilane) Oleks siis info eest väga tänulik.
Mis teha siis kus ravitakse,kuidas,kas peab maksma jne.

Vastas dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsuse kirurgilise korrektsiooniks peaksite pöörduma: Tallina silmakliinik - dr. M.Levin või Tartu dr. I.Kuus. Nendes raviasutustes haigekassa kindlustatutele on lõikus ja vastuvõtud tasuta.

Loe edasi

Silma närvid

Kuidas saab tugevdada silma närve-kõõrdsilmsus, ühel silmal. Ja kui kallis see oleks?

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt on mõeldud kõõrdsilmsuse kirurgilist korrektsiooni. Lõikused on haigekassa kindlustuse korral tasuta. Selleks võiks pöörduda Tallinna Silmkliinikusse dr M. Levini vastuvõtule. tel 6207140.

Loe edasi

Varjatud kõõrdsilmsus

Mida tähendab varjatud kõõrdsilmsus? Kuidas seda ravida ja milliseid probleeme võib põhjustada (kui on diagnoositud üle 20-aastasel inimesel)?

Vastas dr Leo Schotter

Varjatud kõõrdsilmsuse puhul pole tegemist otsese kõõrdsilmsusega, vaid ainult teatud olukordades n üks silma kaetud. Tavaliselt pole vajadust sellisel juhul kirurgiliseks korrektsiooniks.

Loe edasi

Kõõrdsilmsus veel

Jätkuks oma eespool saadetud küsimusele... Mina olen see, kes oma silma n-ö "ära magas" nii, et silmad vaatavad liialt sissepoole. Unustasin lisada oma vanuse: olen 19-aastane neiu.

Ette ...

Vastas dr Leo Schotter

Silmaasrstile.

Loe edasi

laisk silm

kas laiska silma on võimalik operatsiooniga korrigeerida

Vastas dr Leo Schotter

"Laisk silm" e amblüoopia pole täiskasvanueas ravitav, sellega kaasnev kõõrdsilmsus aga kosmeetiliselt korrigeeritav küll.

Loe edasi

kõõrdsilmsus

Tere! Kas 30-aastasele tehakse mingit lõikust, et mõlemad silmad ikka ühte suunda vaataksid?

Vastas dr Leo Schotter

Jah, kosmeetilisel näidustusel on see võimalik. Selleks tuleks pöörduda Ida-Tallinna Keskhaigla silmaliinikusse dr. M. Levini vastuvõtule.

Loe edasi

Kõõrdsilmsus

Kas kõõrdsilmsus on päritav?

Mulle tundub viimasel ajal ,et mu 6 aastase poja parem silm vaatab natuke sissepoole. Samuti olen täheldanud, et ta pingutab viimasel ajal silmi (siis suuremaks ...

Vastas dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsus on tõesti kahjuks sageli päritav. Igal juhul oleks mõistlik külastada silmaarsti. Vähesele perioodilisele kõõritamisele võivad kaasuda ka kaugnägevus või ühe silma nõrgem nägemine. Ja need ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi