Varjatud kõõrdsilmsus 21.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mida tähendab varjatud kõõrdsilmsus? Kuidas seda ravida ja milliseid probleeme võib põhjustada (kui on diagnoositud üle 20-aastasel inimesel)?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Varjatud kõõrdsilmsuse puhul pole tegemist otsese kõõrdsilmsusega, vaid ainult teatud olukordades n üks silma kaetud. Tavaliselt pole vajadust sellisel juhul kirurgiliseks korrektsiooniks.