Kollasus 19.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Esitan oma küsimuse arvatavasti vale teema all, sest kahjuks mõnedel teemadel hetkel küsimustele ei vastata. Nii et loodan, et saan Teie käest mõne suunava nõuande, sest probleem avaldub silmades. Nimelt on mu silmavalged u. kahe nädala jooksul olnud kollased. Täpsemalt õeldes on kollased just silma sisenurgad, alalau juures (päris ühtlaselt kollased silmavalged ei ole). Vahepeal kollasus taandub, siis tuleb jälle tugevamalt esile. Ei suitseta, terved eluviisid. Kollaste silmadega seostub esimesena küll kollatõbi (lapsena kahtlusti seda), aga ehk võib asi ka milleski muus olla? Loodan, et oskate anda nõu.
Ette väga tänades,
Kertu (20a.)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võib olla tegemist mingi kollatõve liigiga, aga ka silmahaigusega, kus silma ninapoolse limaskesta alla kogunevad lipiidid e rasvkoe rakud. Kolatõve välistamise suhtes peaksite pöörduma perearstile.