silmade eredus 31.08.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu silmad ei talu eredat valgust,kui kogemata vilksatab auto tuli silma või viimasel ajal ei talu ka välklambiga fotografeerimist.Samuti metall,klaaspindadelt helkivad välgatused j.n .e. Kas on tegemist silmade haigusega või närvisüsteemis on viga?Peale välgatust ma lihtsalt ei näe enam (kogu vaateväli on täis jutte või triipe,kuidas kunagi,siis läheb süda pahaks,võtab aega kui see möödub.) Olen 42.aastane naisterahvas,ei kanna prille,mingid ajutised päikseprillid siiski on,kuid sobivaid päikeseprille pole leidnud.Müügil olevad värvilised toonid ei sobi ja neid proovides(olen proovinud igat hinnaklassi ka 6500.-paar,kuid toonid pole sobivad ja mulle tundub,et nad kõik teravdavad nägemist.Millest kogu see probleem,kas ehk ülitundlikkus????

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmade valguskartlikus võib olla tingitud silmahaigsest, aga ka samuti olla mõne üldhaiguse, seejuures ka närvisüsteemi haiguse väljenduseks. Et välistada silmahaiguse olemasolu võiks ikka silmaarsti külastada ja ka konsulteerida oma perearstiga üldtervise seisukohast.