silmade pilgutamine 31.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Hiljuti täheldasin, et minu poeg pidevalt pilgutab silmi. Küsimuse peale miks ta nii teeb, vastab, et ei tea. Uurisin kas silmad on valusad, väsinud, või ärritab miski silmi, aga ta ei osaka vastata. Varem ei ole silmadega probleeme olnud ja nägemine on korras. Sooviksin teada, kas silmade pilgutamine on märk mingist silma haigusest või mitte? Ettetänades Monika

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lastel periooditi esinev tavalisest sagedam silmade pilgutamine ei tähenda veel mingi silmahaiguse olemasolu. Kui puudub silmade punetus, hõõrumine jne. siis pole sellisel pilgutamisel silmapoolset põhjust ja mingit ravi vajadust ka mitte. Möödub see pilgutamise komme mõne aja pärast iseenesest.