valu silmas 11.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Ma loodan, et ma olen oma küsimusega ikka õiges kohas.
Nimelt on mul väike mure oma parema silmaga. Kannan prille, viimati klaase vahetades oli numbriks 4,25. Miinused. Mõlemal silmal sama.
Ja nüüd mingi paar päeva tagasi juhtus selline asi, et vaadates vasakule, nii et pead peaaegu ei keera, lõi mu paremasse silma valu. Ma ei ole kindel, kas ma tunnetasin õigesti, aga mulle tundus, et see oli nagu silma taga. Ja et nagu mingid lihased oleksid läinud väga pingule ja sealt tulenevalt ka valusaks. (ma ei ole küll kursis silma ehitusega täiesti, et ma ei saa öelda, kas ma oletasin õigesti.) ja nii oli valu tunda terve päev, kui ma üritasin vasakule vaadata. Mingil määral on seda ka ennem esinenud, aga mitte nii tundlikult.
Olen ka algaja läätsekandja, aga ma ei usu, et siin erilist seost on. Selleks hetkeks olid mul läätsed olnud ainult 3-4 päeva.
Mul tekkis lihtsalt väike hirm, et mis see olla võiks.
Tuli küll nüüd natuke liiga pikk kiri, aga ma loodan, et te leiate aega seda lugeda ja ka nõu anda.
Kõike paremat soovides,
Maret

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Huvitav oleks teada, kas valu tekkimise ajal oli läätse peal või mitte. Juhul, kui oli lääts, siis väga tugevalt silma kõrvale pöörates läätse serv võis limaskesta vigastada. Siis see tunne kaob, kui silm saab läätsedest mõne päeva puhkust.
Juhul, kui mitte, siis silmavälise liigutajalihase ülepingutus. Tunne peaks ka ise mööduma mõne ajaga.