nägemisnärvi põletik??? 18.11.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane neiu, lühinägelikkuse tõttu läätsekandja. Mure on järgmine: paar nädalat tagasi tundsin äkilist valu ühes silmas (läätsed olid parajasti silmas). Varsti peale seda hakkasid mõlemad silmad pidevalt kipitama ja vett jooksma, eriti televiisorit või arvutiekraani vaadates. Ühes silmas on aegajalt tunda valu, kohati üsna tugevat sellist (eriti pilgutades). Alustasin 2 kuud tagasi beebipillide (harmonet) võtmist ja mulle meenus, et nende tablettide võimalike kõrvalnähtude hulgas olid ka läätsede talumatus ja nägemisnärvi põletik. Olen ka varem neid pille tarbinud ja ka siis oli läätsedega probleeme (ärritasid silmi), kuid praegu olen ma peaaegu kaks nädalat prille kandnud ja silmad on ikkagi haiged.

Kas siis nägemisnärvi põletiku ohver?Või mis?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt sattus läätse ja silma vahele prahti, mis hõõrudes vigastas silma sarvkesta. Oleks vajalik silma tervis silmaarstil üle vaadata ja ravi korraldada. Läätsede kandmisest tuleks praegu kindlasti loobuda.

Kindlasti pole tegemist silmanärvi põletikuga, sest sellisel juhul kannataks tugevasti ka nägemine.