Moodustis silmalaul 02.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr Schotter
Vabandan kui kirjutan valel aadressil,ei oska kellelki küsida.
Mul on vasaku silma alumisel laul välisnurgas moodustis,mis on enamasti ca 3-5 mm pikkune ja ca 3 mm kõrgune. Enamasti sellepärast,et selle suurus muutub,kord on veidi suurem ja aeg-ajalt pole peaegu nähagi. Päris ära kadunud ei ole.On juba mitmeid aastaid nii. Olen 60-aastabe naine,silmaarst leidis,et silmapõhjad pole korras(mingi millimallika-taoline kujund ujub vasaku silma vaateväljas,pidi olema silmapõhja veresoonte häire). Kas need NÄHTUSED VÕIVAD OLLA OMAVAHEL SEOTUD? kELLE POOLE PEAKSIN PÖÖRDUMA,KAS ÜLDSE MIDAGI TEHA SAAB?

Suurimate tänudega segaduses olev Triin

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmas ujuvad täpid on silma klaaskeha hägusused ja need on iseensest süütud asjad, mis aja jookul võiksid ka kaduda. Silma välises nurgas oleva 'punni' iseloomu kohta ei oska ilma nägemata midagi arvata. Eks ikka peab silmaarsti külastama.