täpp silmalaul 26.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 24 aastane naisterahvas. Prille mul ei ole ja silmadega varem probleeme pole olnud. Viimase ajal aga on vahest vasakus silmas selline tunne nagu oleks praht silmas. Lähemal vaatlusel avastasin imepisikese täpikese alumisel silmalau serval ja see vastu silma õrnalt kriibibki. (Täpp näeb välja nagu imepisike veetilgake.) Siis jälle täpike kaob ja silm on korras. Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Launäärne kerge ummistuse korral tekib sekreedi villike, mis ise päevaga avaneb ja kaob. Ravi see ei vaja.