pidev valu silmas 22.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 25 a. naisterahvas. Olen lühinägelik, aga mitte tugevalt [u -2,5 - (-2,75)]. Mul on olnud juba pikka aega (paar aatsat vähemalt) periooditi silmas valu. Silm tundub kuidagi väsinud ja kuiv. Kui silm valutab, on tundlik ka nina seest ja silma alt. Mingeid punaseid ärritusnähte ei ole. Silmad ei ole samuti punased. Olen juba kasutanud üle aasta erinevaid niisutavaid silmatilkasid. Käisin nädal tagasi silmaarsti juures. Silmapõhjad olid korras. Kirjutati välja deksametasooni sisaldavad silmatilgad. Neid kasutan ainult siis, kui tekkinud valu enam olla ei lase. Aga needki ei leevenda. Ma ei ole suhkruhaige. Kasutan rasedusvastaseid tablette, millest on tekkinud valud jalas. Jalad väsivad kiiresti. Kas võib olla valu tingitud nendest tablettidest? Ma ei mäleta, et silmad oleksid valutanud enne tablettide kasutamist. Olen võtnud verevedeldajaid ja mustikatablette silmadele, aga probleem ei kao. Silmaarst ei osanud ka öelda, millest see tingitud on. Kuivsilmsust ei ole diagnoositud või ei ole seda mulle lihtsalt öeldud. Millise spetsialisti juurde ma peaksin pöörduma?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on kahtlusi rasedusvastaste tbl kõrvaltoimes, peaks seda küsima neid määranud günekoloogi käest. Silmapiirkonna, nina ja põsepiirkonna üheaegne valu viitab neuroloogilisele põhjusele.