Valguse sähvatused 15.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Viimasel ajal on tekkinud mure silmadega:

Õhtuti kui hakkan magama jääma, näen aeg-ajalt silme ees valguse sähvatusi. Mure tekkis mõni aeg tagasi kuid ertiti ei häirinud. Viimasel ajal on see aga tugevamaks muutunud. Sähvatus on sama tugev kui umbes fotoaparaadi välk. Tavaliselt ehmatan ma endal selle peale südama rappuma. (Sähvatused toimuvad ainult silmad kinni)

Ma ei ole kindel kas mure on silmades või psüühikas. Võtan Tramadoli tugevate valude vastu ning Phenibuti stressi tõttu.

Kas probleem võib olla silmades ning kas peaksin mures olema?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Antud probleem pole tavaliselt tingitud silmahaigusest, pigem vererõhu kõikumisest aga muudest tervisehädadest. Aga silmaarsti külastades saate kindlama vastuse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Silmaprobleem

Tere ,

82-aastasel ( sügava hingamispuudulikkusega) vanahärral hakkas eile teise silma ees lühikeste vaheaegadega " välk sähvima ". Sähvib siiani.
Mida peaksime tegema ?

Vastas dr Tiia Jugaste

Tõenäoliselt on tegemist silmapõhja vereringe häirega.Peaks kontrolima vererõhku ja vajadusel seda alandama.Kui sähvatustega kaasneb varju tekkimine silma ette,peab pöörduma silma valvetuppa.Kui sähvatused ...

Loe edasi

päevavalguslambid

Tere! Kas lapse silmadele on paremad päevavalguslambid või tavaliste elektripirnidega lambid? Näiteks kui laps on päevotsa lasteaias päevavalguslampide valguse käes, kas need lambid mõjutavad ka nägemist, ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Lampide sobivus on suuresti individuaalne. Ei arva, et päevavalguslampide valgus aitab kaasa nägemise halvenemisele sellisel moel, et teie lapsel oleks vaja prille.

Parimate ...

Loe edasi

Imelikud värvid

Tere. Kas kui ma näen näiteks tänavavalgustuse ümber vikerkaarevärve, kas see on kindel viide glaukoomile või võib see ka midagi muud tähendada. Ise olen 16 aastane ning suht mures.
Aitäh

Vastas dr Leo Schotter

Glaukoom on reeglina vanema ea haigus. Vikerkaarerõngad e valguse haju võib olla ka tingitud muudest probleemidest, ka lühinägevusest ja astigmatismist e prillivajadusest. Aga ka sarvkesta või silmaläätse ...

Loe edasi

päevavalguslambid

tere! töötan õmblustsehhis, kus on päevavalguslambid. lisaks on ka igal masinal laualamp. õhtu silmad sügelevad ja on valusad. vahel valutavad ka tööl ja tulevad pisarad silma. kas on põhjus eredas valguses, ...

Vastas dr Leo Schotter

Eks põhjus on ikka silmade ülekoormuses. Võiks proovida silmatilkasid: Artelac, Tears Naturale.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi