Imelikud värvid 13.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kas kui ma näen näiteks tänavavalgustuse ümber vikerkaarevärve, kas see on kindel viide glaukoomile või võib see ka midagi muud tähendada. Ise olen 16 aastane ning suht mures.
Aitäh

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Glaukoom on reeglina vanema ea haigus. Vikerkaarerõngad e valguse haju võib olla ka tingitud muudest probleemidest, ka lühinägevusest ja astigmatismist e prillivajadusest. Aga ka sarvkesta või silmaläätse haigusseisunditest. Võiks külastada silmaarsti, siis selgub põhjus.