Silmahaigus või mitte? 27.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud Dr. Leo Schotter!

Olen 35.aastane mees ja olen oma probleemiga (haigusega) pöördunud enda perearsti poole, kellelt pole aga õiget abi saanud.
Nimelt selle aasta aprillikuu keskpaiku olin palavikus ja nohus, mille arvatavasti põhjustas minu pikaajaline viibine jaheda tuule käes. Ravisin paar päeva palavikku paracetamol´iga ja nohu nohutilkadega ja arvasin, et olen haigusest lahti saanud. Kuid mõni päev hiljem tekkis minu nägemisega probleeme. Tööl(vaimne töö) olles kadus mõneks minutiks nägemine. Nägemise kadumist võiks kirjeldada selliselt, et silmas tundsin nagu virvendust, mis järjest hajus laiali ja teatud osa objektist enda ees võisin näha ning osa mitte. Peale seda, kui nägemine oli taastunud, tekkis hirmus peavalu ja nõrkuse tunne. Terve päeva jooksul oli valus pead järsult liigutada või kallutada. Peale seda märkasin, et öö jooksul kogunes paremasse silma rohkem rähmavedelikku ja nägemine selle silmaga ka päris rahuldav ei olnud. Praeguseks hetkeks silm enam nii palju öö jooksul rähma välja ei aja, kuigi esineb veel. Kõige rohkem häirib mind selle asja juures see, et otsmikuesisel on alles jäänud mingi nõrk valu ja vastik imelik tunne.
Perearst arvas esialgu, et tegemist võib olla põsk- või muu(?)koopa põletikuga, kuid röndgenpildilt seda ei avastatud. Vererõhk oli ka normis. Pöördusin oma kaebusega ka kohaliku silmaarsti poole, kes samuti midagi kahtlast ei avastanud. Viimane kirjutas igaks juhuks(?) välja silmatilgad "Tobradex", mis on mul praeguseks ajaks kasutatud. Prille ma ei kanna.
Viimaste aastate jooksul on mind häirima hakanud ka silmade liigne vesistamine. Toast väljudes jookseb tihti silmist vett, ka siis, kui ões puudub tuul. Töötan palju arvuti taga.
Kas tegemist võib-olla mingi silmahaigusega ja Kas nende külmetuste, valude ja nägemishäirete vahel on ka mingi seos?
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nägemise kadu ja virvendused, millele järgnes tugev peavalu on seotud järsu aju verevarustuse häirega, e oli tegemist migreeni tüüpi peavaluga. Selle probleemi kordudes peaksite pöörduma neuroloogi vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silmahaigus

Mure selline, et simad on koguaeg punased ja kipitavad. Olen palju kordi slmaarsti juures, kirjutavad põletiku vastaseid rohte aga need ei aita, ütlevad et, mul võib olla allergia millegi vastu, ma pole ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Kas te olete testinud pisaravedeliku eritust? Kas töötate arvuriga konditsioneeritud ruumis?
Väga sageli on simade kipituse ja punaste silmade põhjuseks ebapiisav pisaravedliku ...

Loe edasi

silmahaigus

Olen 51 a. naine.Probleemiks on see,et silmad jooksevad vett alati siis,kui on õues väga tuuline või külm ilm.Kas see võib olla silmapõletik või mingi muu silmahaigus,kuidas sellest vabaneda või võivad ...

Vastas dr Tiia Jugaste

See on pisaraerituse häire - vahest on pisaraid liiga palju ja vahest liiga vähe.Vabaneda sellest kahjuks ei saa, aga olukorda kergendavad kunstpisarad, mida saab apteegist, näiteks Oxyal , aga võite proovida ...

Loe edasi

silmahaigus

kui lapsel on silmapõletik, kas ta tohib lasteaias käia või on see nakkav

Vastas dr Leo Schotter

Üldiselt silmalaugude põletik, millega kaasub silmapunetus, rähmamine ja kollakas sekreet - on nakkav kontaktviisil.

Loe edasi

Küsimus

Laps kannab +6 prille üks silm ja teine sil on 0. Sündis tangsünnitusel. Silmahaigus avastati juhuslikult 6 aastaselt ja prille kannab sellest ajast peale.
Kas tema puhul tuleks kunagi kaalumisele ...

Vastas dr Leo Schotter

Nägemist korrigeerivad operatsioonid on võimalikud täiskasvanueas vanuses alates 18.

Loe edasi

Rõhk silmas

Tunnen juba pikemat aega paremas silmas rõhuvat tunnet.Meil on suguvõsas kae olnud päris mitmel,emal lausa glaukoom.Ise olen 38-aastane,kas võib mind sama saatus oodata?Kõige hullem on asja juures see,et ...

Vastas dr Leo Schotter

Galukoom on silmahaigus mille puhul pärilikus mängib kindlasti rolli. Seetõttu peaksite perioodiliselt (kord aastas) külastama silmaarsti ja kontrollima silma siserõhku ja silma seisundit üldiselt.

Loe edasi

Silmahaigus.

Mida teha kui su silmad on haiged, noh ei näe kaugele ja kuigi ma kannan prille ei lähe nägemine paremaks? Mida teha et seda natukenegi paremaks teha?

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist lühinägevusega, mis pole iseenest veel silmahaigus kui prillidega nägemine on korras. Prillid lühinägevust ei peranda, annavad nägemist. Lühinägevuse puhul on nägemiseks 3 võimalust: ...

Loe edasi

silm

parema silma tahaks koguaeg pühkida,nisugne tunne et on tuleb midagi ette.vahepeal kui silmad kinni on ees must täp

Vastas dr Leo Schotter

Põhjused võivad olla väga mitmesugused, ka mõni tõsine silmahaigus. Peaksite kindlasti silmaarsti külastama.

Loe edasi

silm paistes

Tere !
Nädal aega on mul hommikuti ärgates parem silm paistes (ülemine laug). Päeva peale paistetus alaneb, valu ei ole. Kas on tegemist mingi silmahaigusega või üldise organismi häirega ?
28 ...

Vastas dr Leo Schotter

Võib olla nii ja naa. Juhul kui on mingi laupõletik, sisemise odraiva vms siis on silmahaigus, aga turseid tekitavad üldhaigused võivad ka padjapoolse launaha turse tekitada. Külastage esmalt silmaarsti ...

Loe edasi

Silmahaigus

Millest ontekkinud haigus Stargardt, ei tea suguvõsas teisi juhtumeid?

Vastas dr Leo Schotter

Morbus Stargardt on varases keskeas tekkiv silmapõhja kollatähni degeneratsioon. Haigus on geneetiline, seotud kindla geeni defektiga ja ravimatu.

Loe edasi

Klaaskeha

Kas klaaskeha hägustumine on peatumatu protsess? Kas tekkinud mustade jublakate kiiremaks imendumiseks/hajumiseks/või kuidas seda öelda on mõni võimalus või teeb siin ajahammas oma töö?

Lugupidamisega ...

Vastas dr Leo Schotter

Silma klaaskeha hägustumine võib olla iseseisev silmahaigus, kuid sagedamini on see mõne teise silmahaigusele kaasuv muutus. Eelkõige oleks mõistlik pöörduda silmaarsti vastuvõtule selgitamaks põhjust. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi