silmaprobleem 16.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Schotter!
Tahaksin küsida, kas mul võib olla nn kuivade silmade probleem. Olen 27-aastane, sümptomid: väsimustunne silmades, tuule ja kuiva õhu käes hakkavad silmad vett jooksma, eriti aga suvel ereda päikese toimel. Samuti on mul kaasasündinud nähtus, et magan nö silmad lahti. Kindlasti mängib rolli ka see, et suitsetan (mõistusega saan muidugi aru, et see kuivatab limaskesti). Kuidas ma peaksin toimima, kas piisaks kunstlike pisarate kasutamisest (mida väidetavalt saab apteegist vabalt osta) või peaksin siiski silmaarstile minema? Allergiatesti olen teinud, see osutus negatiivseks.
Austusega,
Kristi

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võiks kasutada väsimuse leevendamiseks Teast naturale või Artelac silmatilku.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Silmaprobleem

Tere ,

82-aastasel ( sügava hingamispuudulikkusega) vanahärral hakkas eile teise silma ees lühikeste vaheaegadega " välk sähvima ". Sähvib siiani.
Mida peaksime tegema ?

Vastas dr Tiia Jugaste

Tõenäoliselt on tegemist silmapõhja vereringe häirega.Peaks kontrolima vererõhku ja vajadusel seda alandama.Kui sähvatustega kaasneb varju tekkimine silma ette,peab pöörduma silma valvetuppa.Kui sähvatused ...

Loe edasi

Silmaprobleem

22. oktoobril 2001.a. olid 18.a. noormehel krambid. Otsest epillepsiat ei

diagnoositud, kuid kaheks aastaks määrati talle krambivastane ravi.

Korduskrampe pole olnud enam.

Vastas dr Leo Schotter

Suurenenud valgustundlikus võib kaasuda epilepsiaga aga ka olla ravimite kõrvaltoime tulemus. Võib-olla aitavad toonitud klaasidega prillid.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi