Silmaprobleem 22.01.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

22. oktoobril 2001.a. olid 18.a. noormehel krambid. Otsest epillepsiat ei

diagnoositud, kuid kaheks aastaks määrati talle krambivastane ravi.

Korduskrampe pole olnud enam.

Probleem! Peale seda krambihoogu ei talu silmad üldse päevavalgustus-

lampe. Ülikoolist võttis akadeemilise, sest igalpool on need lambid üleval.

Silmad lähevad punaseks, pupillid suurenevad nii tugevalt, et praktiliselt

silma värvi ei näe. Poisi sõnul tekib selline tunne, nagu hakkaks silmad

krampi kiskuma ja kisuks kõik pea seest välja, kaasneb kohutav halbuse-

tunne. Käidud kahe silmaarsti juures:esimese diagnoos- väike põletik,teise

diagnoos-kõik on korras. MIDA TEHA! Lugupidamisega kurblik ema.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Suurenenud valgustundlikus võib kaasuda epilepsiaga aga ka olla ravimite kõrvaltoime tulemus. Võib-olla aitavad toonitud klaasidega prillid.