kõrgenenud silma siserõhk 10.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Hiljuti töökoha kaudu kohustuslikus silmakontrollis käies mõõdeti mul kõrgenenud silma siserõhk ja nimelt, vasakus silmas 26,3 ja paremas 19,3. Mul soovitati kiiresti oma raviarsti poole pöörduda. Taustaks veel niipalju, et mul on vasakut silma 2000. aastal opereeritud, selles oli võrkkesta irdumine ja samuti on katarakti töttu paigaldatud kunstlääts. Siserõhk on kõrgenenud ka varem, vahetult peale operatsiooni ja ka eelmise aasta lõpus. Kuid minu küsimus tuleb sellest, et kuna mul õnnestus number arsti vastuvõtule saada alles kuu aja pärast, siis kas mul on põhjust muretsemiseks ja kas on midagi, mida ma vahepeal teha ei tohiks või vastupidi, just peaksin tegema, et silmadele mitte rohkem kahju teha.
Mul on veel üks probleem, mul on nimelt väga kuivad silmad ja siin ei aita eriti ka tilgad, nende mõjuaeg on väga lühike. Tilkadest sobivad mulle aga ainult Tears Naturale

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõrgenenud silmarõhk kahjustab silmanärvi ja see kahjustus on pöördumatu. Mida varem glaukoomi e rohelise kae raviga alustada, seda parem. Koduste vahenditega silmarõhku alandada pole võimalik.