läbipaistvad laigud 26.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline probleem. 44-a.naine.
Läbipaistvad jääkamakaid meenutavad laigud tekkisid enda ette tänaval vaadates ja need nagu ujuksid. Kui otse vaadata,siis pole neid laike. Probleem tekkis peale 1 kuist pidevat arvutiga töötamist. See laigu nägemine meenutab, nagu oleks see peale silmade pimestamist. Ma ei talu juba eredaid valgusi aastaid. Nüüd on asi veel hullem. Arvuti ekraan paneb silmad natuke kipitama. Ka näen eredaid sähvatusi eriti hommikul ärgates.Samas peaksin mainima,et mul oli väga kinnine nohu 2 nädalat (see nohu oli vist nakkuslik,sest kogu pere liikmed olid kinnise nohuga hädas) Kui nohu kadus ,siis tekisid laigud. Kuid mul on ka vererõhk kõrge ja põen reumat. Külastan järjekorra saabudes silmaarsti,kuid mida Teie arvate,ja eriti sellest, et silmad ei talu eredat.Suheldes reumaarstiga arvas viimane,et võib olla iriit. Mis haigus on iriit?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Eks ikka selliste hädade ilmnemisel tuleb silmaarsti külastada ja põhjus välja selgitada. Nii kõrgvererõhutõbi kui ka reuma võivad silma kahjustada, aga ka lihtsalt viirushaigused. Kuna olete juba vastavas vanuses, siis kindlasti tuleks arvutitööks sobiv prill ka hankida.
Iriit on silma vikerkesta põletik, mis kulgeb siiski tavaliselt märksa ägedamalt valudega ja nägemise langusega, aga kontrollida on kindlasti silmi vaja.