valu silma ümbruses 07.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere
Avastasin kolm nädalat tagasi, et vasakul silmalaul on ripsmed hõredaks jäänud ja tänaseks on sealt umbes ühe kolmandiku ulatuses kõik ripsmed välja langenud. Lisaks tunnen põsekoopas ja silma ümbruses (pidevat) nõrka valu. Nägemisteravus on mul korras, nohu ei ole. Lisaks esineb mul aeg-ajalt õhtuti ka ühepoolseid peavalusid, ent hommikuks on need enamasti kadunud. Samas tunnen end kogu aeg väga väsinuna. Kuhu ja kelle poole peaksin pöörduma?
teid ette tänades!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui nägemine on korras, siis ei pruugi olla tegemist silmahädaga. Esmalt võiks pöörduda kõrva-kurgu-ninaarstile ja teha pilt põskkoobastest. Samas ripsmete väljalanguse aspektist, et kas on ka miskit silmalau põletiku, võiks siiski ka silmaarsti külastada. Kolm nädalat kannatust on vist piisav aeg, et peaks hakkama arstide juures käima.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

mingid moodustised silma ümbruses

Tere! Viimastel aastatel (olen 37) on tekkinud mul silma ümbrusesse palju väikeseid moodustisi, ei tea, kuidas neid nimetada. Silmaarst soovitas need eemaldada, kuna need paljunevad ja tõesti need häirivad ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Kahjuks ei kirjuta te moodustiste nime , mida silmaarst eemaldada soovitas, seetõttu ei oska riskidest rääkida ja ennustada, mis teid ees ootab , sest silmade ümbruses võib olla väga erinevaid moodustisi.Kui ...

Loe edasi

silma valulikkus

Tere!

Muret teeb parem silm. Silma liigutamisel on tunda silma taga valu. valu esineb ainult siis kui liigutad silma, muidu seda ei esine.
Sellist asja on varem ka olnud ja sama silmaga. ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Siin võib tegemist olla algava vikerkesta põletikuga, mis annab valu silma liigutamisel.Kui nägemine on udusem või valu iseenesest ei möödu, tuleb pöörduda valvesilmaarsti poole, kes määrab ravi.

Loe edasi

Kuiv nahk silmade ümbruses

Minu 7-aastasele tütrele tekkis mõni aeg tagasi silma alla ja ülemise silmalau servale, ripsmete vahele tilluke, valge, kõva punnike (läbimõõt ja kõrgus ca 1-1,5 mm), nüüd on lisaks ka silma ümbruse nahk ...

Vastas dr Leo Schotter

'Väike valge kõva punn' - miilium vajab eemaldamist, tegemist viirushaigusega. Laugude kuiv nahk viitab launaha põletikule. Ravi korraldamiseks peaksite pööduma vast kõigepealt silmaarstile.

Loe edasi

Silmaümbruse vaevused

Juba aastapäevad on mu silmanurkades esinenud kuivanud koorikud. Kui need ära tõmmata, siis on seal all punetav nahk. Nüüd on neid koorikuid tekkinud ka silma ülalau voltidesse ja ka silma alla. Olen lugenud, ...

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt tegemist launaha põletikuga e dermatiidiga. Tekitajad võivad olla erinevad. Raviks korrldamiseks võiks pöörduda nii silma, kui ka nahaarstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi