Kuiv nahk silmade ümbruses 07.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu 7-aastasele tütrele tekkis mõni aeg tagasi silma alla ja ülemise silmalau servale, ripsmete vahele tilluke, valge, kõva punnike (läbimõõt ja kõrgus ca 1-1,5 mm), nüüd on lisaks ka silma ümbruse nahk kuivanud (ca 3 cm ulatuses ümber silma) ja kestendav. Lau servad ei puneta, silm ei sügele, kuid kui laps nutab, siis kurdab silma ümbruses kipitust. Kas on neid hädasid võimalik kodusel teel leevendada? Kui ei, siis kas peaksime kõigepealt pöörduma pere-, silma- või nahahaiguste arsti poole.

Ette tänades,
Tiia

Arst vastas:

dr Leo Schotter

'Väike valge kõva punn' - miilium vajab eemaldamist, tegemist viirushaigusega. Laugude kuiv nahk viitab launaha põletikule. Ravi korraldamiseks peaksite pööduma vast kõigepealt silmaarstile.