1-nädalasel silm ära kraabitud? 04.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 1-nädalase poja ema. Poja mõlema silma vikerkesta välimise alumise serva oleks nagu keegi ära kraapinud. Vikerkest ei ole ümmargune, vaid selle koha pealt sirge. Ka vastu valgust vaadates ei ole silm selle koha pealt sile, vaid nagu vaod oleksid sees. Ehk nagu ütlesin, näeb silm välja selline, nagu oleks seda kraabitud, ainult et need asuvad sümmeetriliselt mõlemas silmas. Millega võib olla tegu ja kas ma peaksin silmaarsti juurde pöörduma? Oskate te soovitada head arsti, kes nii pisikestega tegeleb? Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegu võib olla väga mitmesuguste hädadega, peaksite lapse silmi näitama silmaarstile. Lastesilmaarstid ikka Tallinna või Tartu silmakliinikutes. Reg nr 6207140 Tallinnas, Tartus 319100.