Sünnitamine 29.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on nõrk nägemine- vasak silm: -5 ja silinder -0,75; parem silm: -8 ja silinder -1. Kuulsin, et ma ei saa ise sünnitada vaid tuleb keiseri lõikust teha. Kas see on tõsi?

Annely

Arst vastas:

dr Leo Schotter

See ei sõltu niivõrd lühinägevuse numbrist, vaid silmapõhjade seisundist. Selleks peaksite silmaarsti külastama, kes lähtuvalt silmapõhja seisundist annab soovutuse.