Silmade nägemisteravus 24.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on silmadel väga erinev nägemisteravus- üks -4,5 ja teine +0,75. Seni on arstid olnud seisukohal, et "sellistele" silmadele pole prillidest kasu, sest nii suure erinevusega prille ei tehta. Olen kandnud ka läätsesid, kuid ei meeldinud. Kas toepoolest ei tehtaks minu puhul prille selliste klaasidega?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Prille võib ju teha igasuguseid, küsimus on selles, et Te ei suuda sellise erinevusega prille kanda. Miinusklaas vähendab kujutist ja plussklaas suurendab. Erinevate silmade kujutise suure erinevuse korral aju ei saa ühe pildi kokkupanemisega hakkama. Nii, et asi pole selles, et prille ei tehta, vaid Teile ei sobi prillid. Kontaktlääts asub otse silmal ja seetõttu kujutise suuruse vahe on oluliselt vähem väljendunud. Alternatiiviks on lühinägevuse kirurgiline korrigeerimine. www.silmakliinik.ee